UWAGA!

W związku z oddelegowaniem do komisji maturalnych w dniach 3 – 5.03. biblioteka będzie czynna w następujących godzinach:

3 i 4.03. – po zakończonym egzaminie maturalnym

5.03. – 9:00 – 14:00

Od 18.01.2021 r. zapraszamy do biblioteki w następujących godzinach:

poniedziałek – czwartek – 7:00 – 15:00

piątek – 7:00 – 14:00

Bibliotekarze: mgr Beata Skwara, mgr Elżbieta Indyka

Kontakt: Vulcan, Teams

KATALOG ONLINE

czyli co ciekawego mamy w naszych zbiorach.

Katalog można spokojnie przejrzeć w domu (lub na smartfonie), a następnie odwiedzić bibliotekę i wypożyczyć książkę

Jesteśmy również na Facebooku

_____________________________________________________________________________

XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego”

Informacje o konkursie dostępne są pod tym linkiem.
Prace można składać do 8.02.2021 r.

_____________________________________________________________________________

Stała wymiana książkowa w bibliotece

Wymień sobie książkę!

.

Uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zapraszamy na stałą wymianę książkową.

W bibliotece został przygotowany regał z książkami, które można samodzielnie wymieniać.

Wybrać można tyle książek, ile się przyniosło*.

Wymieniamy się książkami wydanymi po 2005 roku i zachowanymi w dobrym stanie.

Zapraszamy!

* przyniesione książki przejdą obowiązkową 3-dniową kwarantannę

Miliony publikacji

dostępne w bibliotece II LO

. .

Miło nam poinformować, że od początku roku szkolnego 2020/2021  Czytelnicy mają dostęp do platformy Academica.

Academica to obecnie ponad 3 miliony publikacji – w tym najnowsze podręczniki, monografie, czasopisma specjalistyczne, a także lektury na olimpiady przedmiotowe.

Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl.

.

Publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać w bibliotece w bibliotece szkolnej, na przeznaczonym do tego celu komputerze .

Jeśli nie znajdą Państwo w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak bibliotekarzowi. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX wieku) może zostać w ciągu kilku dni zeskanowana i udostępniona.

Więcej informacji można znaleźć w podręczniku czytelnika Academiki.

Zapraszamy serdecznie!

Archiwum wydarzeń

Upoluj swoją książkę!

Od 2 do 30.11. bezpłatny dostęp do 12 bestsellerów. Szczegóły akcji na stronie czytaj.pl

Kliknij na plakat, aby zeskanować kod.

KONKURSY pod patronatem UNESCO

Konkurs literacki „Rozmowa z Małym Księciem” to inicjatywa prowadzona wspólnie przez #LearningPlanet we współpracy z UNESCO, Fundacją Młodzieżową Antoine de Saint-Exupéry (FASEJ) i Stories Labo.
Konkurs inspirowany jest poetycko-filozoficzną opowieścią „Mały Książę”, najbardziej znanym i przetłumaczonym dziełem literatury francuskiej na świecie. Aby uczcić 120. rocznicę urodzin Antoine de Saint-Exupéry, konkurs ten zaprasza młodych ludzi do ponownego połączenia się z bogatą wyobraźnią autora, który już współtworzył marzenia pokoleń dzieci i dorosłych. Jednak tym razem chodzi o wyobrażenie sobie rozmowy Małego Księcia z młodą dziewczyną podczas  izolacji z powodu COVID-19. Pracę należy nadesłać do 30.11.2020 r.

Link do strony konkursu: Conversation with the Little Prince

____________________________________

“Jak to jest być mną?” esej biograficzny dla osób w wieku 14 – 17 lat – konkurs przez Katedrę UNESCO im. Janusza Korczaka przy Akademii Pedagogiki Specjalnej.

Informacje o konkursie oraz regulamin dostępne pod linkami.

Pracę należy przesłać do 31.12.2020 r.

_____________________________________________________________________________

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak  i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Szczegółowa informacja dostępna jest także na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki