Zapraszamy do biblioteki w następujących godzinach:

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek – 7:00 – 15:00

piątek – 7:00 – 14:00

Beata Skwara Elżbieta Indyka
poniedziałek 10:00 – 15:00 7:00 – 13:00
wtorek 10:00 – 15:00 7:00 – 13:00
środa 7:00 – 12:00 9:00 – 15:00
czwartek 9:00 – 15:00 7:00 – 13:00
piątek 9:00 – 14:00 7:00 – 13:00

Kontakt: Vulcan, Teams

LISTA NOWOŚCI

Jeśli nie wiecie, co chcecie wypożyczyć, to doradzimy.

Możecie też sprawdzić w naszym katalogu online, jakie mamy książki. Wystarczy wpisać hasło / temat, które Was interesuje.

KATALOG ONLINE

czyli co ciekawego mamy w naszych zbiorach.

Katalog można spokojnie przejrzeć w domu (lub na smartfonie), a następnie odwiedzić bibliotekę i wypożyczyć książki.

Jak zalogować się do katalogu biblioteki?

Aby móc zalogować się na swoje konto w katalogu, musisz najpierw podać swój adres e-mail osobie pracującej w bibliotece. Mail ten będzie Twoim loginem. Uczniowie mają przypisany adres, który podali podczas rekrutacji do II LO.

Potem wystarczy wejść na stronę  https://m005111.molnet.mol.pl/ i kliknąć w ikonkę kluczyka w prawym górnym rogu i zalogować się lub ustawić swoje hasło.

• Jeśli logujesz się po raz pierwszy za pomocą tego e-maila, kliknij „Załóż konto” i postępuj zgodnie z prezentowanymi wskazówkami. To umożliwi ustawienie hasła dla Twojego konta.
  • Jeśli masz już ustawione hasło dla tego e-maila, możesz do razu zalogować się do katalogu biblioteki. Dla wszystkich programów w tym systemie logowania możesz używać tego samego loginu i hasła (logujemy się tak, jak do dziennika elektronicznego).

Jak zmienić login?

Loginu (adresu mailowego) przypisanego do konta bibliotecznego nie można zmienić samodzielnie. Musisz podać nowy adres e-mail, którym chcesz się logować osobie pracującej w bibliotece.

Po zmianie maila przez bibliotekę ustaw nowe hasło tak jak poprzednio.

Przypominamy:

• książki wypożyczamy, z zasady, na 3 tygodnie – w szczególnych przypadkach na krócej lub dłużej
  • w trudnych sytuacjach, takich jak epidemia i ograniczony dostęp do szkoły, książki można (a często nawet należy) oddać dopiero wtedy, kiedy będzie to możliwe – dlatego NIE PRZEJMUJCIE się tym, że przetrzymaliście książki
  • teraz, kiedy już wróciliśmy do szkoły, należy je jednak oddać – zwłaszcza te z ubiegłego roku szkolnego… 😉

Jesteśmy również na Facebooku

_____________________________________________________________________________

Biblioteka licealna: nowoczesna biblioteka naukowa z kolekcją literatury pięknej

W ramach przyznanego nam Budżetu Obywatelskiego 2020 kupujemy nowe książki.

Pierwsze tytuły już są, a lista nowości będzie stopniowo rozbudowywana. Zapraszamy do biblioteki!

_____________________________________________________________________________

Stała wymiana książkowa w bibliotece

Wymień sobie książkę!

Uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zapraszamy na stałą wymianę książkową.

W bibliotece został przygotowany regał z książkami, które można samodzielnie wymieniać.

Wybrać można tyle książek, ile się przyniosło*.

Wymieniamy się książkami wydanymi po 2005 roku i zachowanymi w dobrym stanie.

Zapraszamy!

* przyniesione książki przejdą obowiązkową 2-dniową kwarantannę

Miliony publikacji

dostępne w bibliotece II LO

. .

Miło nam poinformować, że od początku roku szkolnego 2020/2021  Czytelnicy mają dostęp do platformy Academica.

Academica to obecnie ponad 3 miliony publikacji – w tym najnowsze podręczniki, monografie, czasopisma specjalistyczne, a także lektury na olimpiady przedmiotowe.

Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl.

.

Publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać w bibliotece w bibliotece szkolnej, na przeznaczonym do tego celu komputerze .

Jeśli nie znajdą Państwo w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak bibliotekarzowi. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX wieku) może zostać w ciągu kilku dni zeskanowana i udostępniona.

Więcej informacji można znaleźć w podręczniku czytelnika Academiki.

Zapraszamy serdecznie!

_____________________________________________________________________________

Książki można WYPOŻYCZAĆ NA WAKACJE!!

Archiwum wydarzeń