Bookcrossing

30 listopada w bibliotece szkolnej odbędzie się szósta wymiana książek.

Można wymieniać się książkami z zakresu literatury pięknej (powieści, opowiadania, eseje) wydanymi po 2005 roku i zachowanymi w co najmniej dobrym stanie.

Zasady:

1. Książki przynosimy od rana w czwartek 30 listopada.
    2. Za przyniesione książki otrzymujemy kupon (z zaznaczeniem ilości książek oddanych) uprawniający do wyboru takiej samej ilości innych pozycji, spośród przekazanych na potrzeby akcji.
    3. Wymieniać kupony na nowe książki możemy w godzinach 8:15 – 14:55 w bibliotece szkolnej.
    4. Kupon na książki wymienić można u osób nadzorujących przebieg wymiany.
    5. Można wybrać tyle książek, ile się przyniosło.

Każdy uczestnik musi założyć, że nie będzie mógł odebrać przyniesionych przez siebie tytułów, jeżeli nie wybrał innych.

Zapraszamy!

7.11.2023

K O N K U R S

Ubierz się w książkę

– etap szkolny

Zapraszamy do biblioteki po inspirujące okładki książek!

Wymagania dotyczące prac konkursowych:

1. Uczeń przygotowuje jedną fotografię w formie sleeveface, popularyzującą wybraną książkę, w formacie .jpg, .jpeg lub .png, nieprzekraczającą 10 MB.

(przykłady: https://rogershouseife.blogspot.com/2019/05/sleeveface.html)

1. Ze względu na czytelniczy charakter konkursu wyklucza się tworzenie kompozycji z okładkami płyt winylowych.
  2. Zdjęcie można wykonać w dowolnej scenerii oraz poddać minimalnej obróbce graficznej.
  3. Zdjęcie należy przesłać na adres: biblioteka@lo2katowice.edu.pl do 24 listopada.

Trzy najlepsze prace zostaną zgłoszone do etapu finałowego, w którym można wygrać bon podarunkowy do księgarni.

Nagrody szkolne:

Punkty za udział w konkursie

Oceny z informatyki

Archiwum wydarzeń bibliotecznych