ROK SZKOLNY 2023/2024

Wielki sukces naszej Szkoły!
W tegorocznej Olimpiadzie Języka Hiszpańskiego dwie osoby uzyskały tytuł laureata:
Anna Tatoj z 4PH
oraz Marta Szczotka z 2H

oraz aż dziewięć osób zdobyło tytuł finalisty:

Emilia Bielanik z 3H
Stella Bladon z 2H
Iga Błażyca z 4PH
Klara Kiszka z 2H
Małgorzata Kopel z 4PH
Anna Ligus z 3H
Wiktoria Papieska z 2H
Weronika Rataj z 4PH
i Agata Widera z 4PH

13.04.2024 odbyło się w Poznaniu uroczyste wręczenie dyplomów dla wygranych, w którym wzięła udział delegacja uczniów i nauczycieli – opiekunów. Nasza szkoła zdeklasowała wszystkie szkoły w Polsce. Z tysiąca ośmiuset zdających wyłoniono 10 laureatów i 60 finalistów, z czego wśród tych najlepszych znalazło się aż jedenastu uczniów z naszej Szkoły.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, finalistom oraz  uczestnikom Olimpiady Języka Hiszpańskiego!!

OŚMIORO FINALISTÓW OLIMPIADY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO!

Wielki sukces naszych uczniów w Olimpiadzie Języka Hiszpańskiego. Ośmioro uczniów z naszych sekcji dwujęzycznych zdobyło tytuł finalisty! Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!!!

TYDZIEŃ KINA HISZPAŃSKIEGO

W dniu 14 marca 2023 uczniowie z klas dwujęzycznych (0H, 1H, 2H, 3H) wzięli udział w 21 Tygodniu Kina Hiszpańskiego. W ramach tego tygodnia uczestniczyliśmy w projekcji filmu Sevillanas de Brooklyn w Kinie Studyjnym Światowid.

OŚMIORO UCZNIÓW W FINALE OLIMPIADY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO!

Miło nam poinformować, że ośmioro uczniów z naszego Liceum z klas 1H (jedna osoba), 2H (dwie osoby) oraz 3H (pięć osób) zakwalifikowało się do finału Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów i życzymy powodzenia w etapie centralnym.

KIERMASZ WALENTYNKOWY

W dniu 14.02.2022 uczniowie z klas hiszpańskich zorganizowali  walentynkowy kiermasz ciast❤️
Dochód zostanie przeznaczony na przygotowanie przedstawienia teatru hiszpańskiego Konopy.
Była to również okazja, aby zaopatrzyć się w bilet na spektakl „El Manicomio”?

SPEKTAKL W JĘZYKU HISZPAŃSKIM!

Aktorzy z naszej sekcji dwujęzycznej zapraszają na spektakl pod tytułem „El Manicomio” autorstwa Davida Llorente. Trwają próby i ostatnie szlify.

„Trzej wariaci: kleptomanka – schizofreniczka, brzuchomówca rozmawiający ze swoją lalką i maniaczka mająca obsesję na punkcie czystości, chcą uciec z psychiatryka, ale żeby tego dokonać muszą przechytrzyć pielęgniarkę, dyrektora z jego rosyjską kochanką i ochroniarza. Czy uda im się i odzyskają wolność?”
Już na początku marca grupa teatralna pojedzie do Warszawy owoc swojej pracy na XVII Przeglądzie Teatrów Hiszpańskich im. Alfonso Álvareza Marcosa. Następnie spektakl zostanie przedstawiony  29 marca w teatrze Korez w Katowicach o godzinie 17:00 oraz 19:00.
Zapraszamy!