TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

DO II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI

IM. MARII KONOPNICKIEJ W KATOWICACH

NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Termin w postępowaniu rekrutacyjnymRodzaj czynnościWymagane dokumenty
oddo
13 maja 2024 r.

17 czerwca 2024 r.

13 maja 2024 r.

29 maja 2024 r.

8.00-15.00

6 czerwca 2024 r. godz. 11.30Przeprowadzenie sprawdzianu predyspozycji językowych dla kandydatów do klasy wstępnej.
do 12 czerwca 2024 r.

do godz. 12.00

Podanie do wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych (na tablicy ogłoszeń w szkole oraz w systemie elektronicznej rekrutacji).

2024 r.

9.00-15.00

5 lipca

2024 r.

9.00-15.00

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

W związku z terminem wydawania kandydatom zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty, ustalonym przez CKE na 3 lipca 2024 r., uprasza się, aby uzupełnienie wniosku o komplet dokumentów nastąpiło w dniach od 3 do 5 lipca 2024 r.

Ponadto kandydat uzupełnia swoje dane w systemie naboru elektronicznego przez wpisanie ocen ze świadectwa ukończenia szkoły oraz osiągnięć wymienionych na świadectwie.

• Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej (oryginał lub kserokopia poświadczona przez dyrektora szkoły).
  • Zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty (oryginał lub kserokopia poświadczona przez dyrektora szkoły).
  • Kserokopia zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z wykazu MEiN lub tytułu laureata konkursu przedmiotowego organizowanego przez Kuratorium Oświaty.
12 lipca 2024 r.

godz. 9.00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych (na tablicy ogłoszeń w szkole oraz w systemie elektronicznej rekrutacji).
12 lipca 2024 r.

od godz. 9.00 do godz. 15.00

18 lipca 2024 r.

od godz. 9.00 do godz. 15.00

Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.
  • Oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginał zaświadczenia           o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.
  • Kwestionariusz kandydata (formularz dla właściwego oddziału do pobrania ze strony szkoły). 2
  • Zdjęcie w postaci elektronicznej. 3
  • Karta zdrowia ze szkoły podstawowej (może być dostarczona we wrześniu).
19 lipca 2024 r.

do godz. 14.00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych (na tablicy ogłoszeń w szkole oraz w systemie elektronicznej rekrutacji).

1 Dokumenty:

1. Kopia orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenia o niepełnosprawności lub  o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
  2. Kopia prawomocnego wyroku sądu rodzinnego orzekającego rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem (plik .pdf).
  3. Dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą.

Powyższe dokumenty są składane w oryginale, notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego odpisu lub wyciągu z dokumentu. Mogą być również składane w postaci kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata.

2 Kwestionariusz osobowy kandydata do oddziału:

ekonomiczno-prawnego

biologiczno-chemicznego

sigma

wstępnego

3 Zdjęcie w postaci elektronicznej:

KROK 1 – Przygotowanie zdjęć

– wymagane są 2 kopie tego samego zdjęcia;

– zdjęcia powinny być aktualne;

– zdjęcia pionowe w proporcji 4:3;

– wymagany format zdjęć to .jpg;

– rozdzielczość zdjęć nie może być mniejsza niż 300 dpi;

KROK 2 – Nazywanie plików ze zdjęciem

pierwszy plik / pierwsza kopia zdjęcia musi być nazwana danymi kandydata w następujący sposób:

klasa_nazwisko_imię.jpg

np. 1c2_jan_kowalski.jpg

drugi plik / druga kopia zdjęcia musi być nazwana numerem PESEL kandydata

np. 09876543211.jpg

KROK 3 – Wysyłanie plików ze zdjęciem

Pliki nazwane wg powyższych zasad (2 pliki ze zdjęciem) należy przesłać jako załączniki (2 załączniki) na adres: foto.rekrutacja@lo2katowice.edu.pl

w tytule wiadomości wpisać: oddział nazwisko imię

np. 1b Kowalski Jan

Zdjęcie nie spełniające powyższych warunków nie będzie akceptowane!