7 marca grupa historyków sztuki z naszej szkoły wybrała się na zajęcia do Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach przy ulicy Raciborskiej. Nowoczesny gmach uczelni, zaprojektowany w pracowni An Archi Group i oddany do użytku w 2015 roku, stanowi ważny punkt na mapie architektury 21. wieku w naszym mieście.
Członkowie koła zwiedzili niektóre pracownie, obejrzeli wystawę prac studentów i wzięli udział w warsztatach malarskich Portrety minimalistyczne z prostych elementów.

Warsztaty zostały poprzedzone krótkim wykładem dotyczącym najciekawszych realizacji tematu, w różnych ujęciach formalnych. Uczestnicy warsztatów mogli posłużyć się wybranymi technikami – rysunkiem ołówkiem, pastelami i mazakami lub kolażem z bardzo bogatego zestawu przygotowanych elementów. Na zakończenie zainteresowani studiami na uczelni otrzymali informatory wydziałów oraz wydawnictwa Akademii Sztuk Pięknych (do wglądu w bibliotece szkolnej).
Członkowie kółka otrzymali również zaproszenie do Galerii Rondo na panel dyskusyjny Skandal w sztuce, który odbędzie się 16 marca.

prof. Beata Skwara

Przedłużeniem idei warsztatów jest szkolny Konkurs na projekt kostiumu szekspirowskiego – zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do zapoznania się z zasadami: regulamin konkursu.