Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ, która sprawuje patronat naukowy nad naszymi klasami lingwistycznymi (prawniczo-dziennikarskimi) od lat prowadzi Letnią Szkołę Języka i Kultury Polskiej w Cieszynie. W lipcu i sierpniu obcokrajowcy, którzy planują studia na Uniwersytecie Śląskim, uczą się intensywnie języka polskiego i poznają polską kulturę.

Prowadzone w ramach Letniej Szkoły wykłady badaczy poświęcone polskiej kulturze (w języku polskim i angielskim!) będą też dostępne dla naszych uczniów. Jeśli ktoś z Was będzie wypoczywał w okolicach Beskidu Śląskiego i Cieszyna, może wybrać się do tamtejszej filii UŚ, by posłuchać, poznać środowisko studentów z różnych państw i narodów.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie obecności na konkretnym wykładzie pod adresem: konopnicka.promocja@gmail.com, w celu ustalenia szczegółów.

Poniżej przedstawiamy program spotkań:

program Cieszyn 2015 – wykłady