Uczniowie II LO zostali zaproszeni do udziału w interesującej olimpiadzie odbywającej się od 2014 roku pod hasłem „Zwolnieni z Teorii”. Przedstawiciele organizatorów odwiedzili naszą szkołę, przedstawiając ofertę konkursu i zachęcając naszych uczniów do włączenia się w rywalizację.

 

Czym jest olimpiada „Zwolnieni z Teorii”? Jak czytamy na stronie internetowej:

 

„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej.

Wyzwaniem uczestników jest zrealizowanie własnego projektu społecznego. Ułatwia to interaktywny portal, a pomagają doświadczeni mentorzy.

Wszyscy, którym uda się dokończyć projekt, dostają certyfikaty z zarządzania o międzynarodowej rozpoznawalności. Najlepsi zostają wyróżnieni prestiżowymi tytułami.

 

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem olimpiady.

 

Zgłoszenia zespołów do tegorocznej edycji trwają do 30 listopada 2015!