W dniach od 2 do 4 marca 2016 w Bielańskim Centrum Kultury w Warszawie odbyła się kolejna, XI Edycja Konkursu Szkolnych Teatrów w Języku Hiszpańskim organizowanego przez Biuro Radcy do Spraw Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii.

 

W tym roku nasi aktorzy znów stanęli na wysokości zadania i wraz ze swoją sztuką „Hotel Esplendor” Rosany Murias zajęli pierwsze miejsce wśród wszystkich grup teatralnych biorących udział w tym wydarzeniu. Tym samym zagwarantowali sobie uczestnictwo w Europejskim Przeglądzie Teatralnym, który w tym roku odbędzie się w stolicy Czeskiej Republiki.

 

Aktorom: Kindze Dymowskiej (2E), Marcinowi Bartosiakowi (2E), Adriannie Hanslik (2E), Krzysztofowi Kustrzępie (2E), Annie Morys (1H1), Karolinie Bolek (2E), Marcie Kozłowskiej (2E) oraz Patrykowi Czardybonowi (2H) serdecznie gratulujemy! Sukcesu nie byłoby również bez Marii Kopiec (1h2), która była odpowiedzialna była za nadzór techniczny nad sztuką. Wyrazy uznania należą się również opiekunom naszej grupy teatralnej: Sorai Perianes Sánches oraz Pablo Vivó Jiménezowi.

 

Pod koniec kwietnia sztuka zostanie wystawiona również w Katowicach. O szczegółach poinformujemy na stronie internetowej naszej Szkoły.