Rekrutacja do klasy dwujęzycznej hiszpańskiej:

Uprzejmie informujemy, że kandydaci, którzy nie uczęszczali do klasy dwujęzycznej hiszpańskiej na gimnazjalnym etapie kształcenia, mogą się również ubiegać o przyjęcie do sekcji dwujęzycznej.

W przypadku tych kandydatów warunkiem koniecznym przyjęcia jest zaliczenie testu znajomości języka hiszpańskiego.

Informacje na temat testu:

data: 10 czerwca 2015 r.

godzina: 12.00

miejsce: budynek II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach

czas trwania: 60 min.

forma: pisemny (bez rozumienia ze słuchu)

poziom: zakres materiału odpowiadający egzaminowi gimnazjalnemu na poziomie rozszerzonym (poziom A2 z elementami B1).

 

Szczegółowe informacje na temat wymagań znajdują się w informatorze gimnazjalnym, strona 137:

http://www.cke.edu.pl/images/files/Gimnazjum_2011_2012/Informator_G1.pdf

 

Na test znajomości języka hiszpańskiego należy stawić się w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach na pół godziny przed rozpoczęciem. Należy okazać ważną legitymację szkolną.

 

W roku szkolnym 2015/2016 planowane jest otwarcie klas o następujących profilach:

ulotka - tabelka

 UWAGA: Przedmiot na poziomie rozszerzonym może być realizowany dla grupy liczącej co najmniej 20 osób.

 

 

Dzień Otwarty w II LO

 

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów wraz z rodzicami do udziału w Dniu Otwartym II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Tegoroczny Dzień Otwarty odbędzie się w sobotę 21 marca b.r. w godz. 10.00-13.00. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie II LO zaprezentują kandydatom do szkół ponadgimnazjalnych ofertę edukacyjną szkoły, przygotowane zostaną prezentacje pracowni, lekcje otwarte, warsztaty.

PROGRAM DNIA OTWARTEGO

W

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI

IM. MARII KONOPNICKIEJ W KATOWICACH

SOBOTA 21 MARCA 2015

10.00 – 13.00

OFERTA SZKOŁY, REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH:

10.00-10.15 – dolna sala gimnastyczna

  • powitanie gości (dyrektor szkoły dr Jolanta Mol)
  • informacja o oddziałach planowanych w roku szkolnym 2015/2016

10.00-13.00 – hall na parterze

  • punkt informacyjny Komisji Rekrutacyjnej

  • prezentacja planowanych oddziałów (nauczyciele i uczniowie)

10.00-13.00 – hall na parterze

  • stanowisko Rady Młodzieżowej II LO

  • prezentacja wydarzeń z życia szkoły (wycieczki, imprezy charytatywne, inicjatywy uczniowskie)

 

 

POKAZY W PRACOWNIACH:

W każdej z pracowni można porozmawiać z nauczycielami danego przedmiotu.

Sala 42 – pracownia informatyczna (prof. H. Szantula)

11.00-13.00szkolne Koło Robotyki konstruuje robota

  • sprawozdanie z targów CEBIT 2015

  • nowości na rynku IT

Sala 21 – pracownia geograficzna/przedsiębiorczości (prof. K. Obrochta, prof. G. Paździorek)

  • prezentacja skał i minerałów

  • informacje o konkursach i olimpiadach przedmiotowych

Sala 22 i 23 – pracownie historyczne (prof. A. Ptaszyńska-Zaród, prof. A. Richter)

  • informacje o konkursach i olimpiadach przedmiotowych

Sale 25, 29 i 32 – pracownie języka angielskiego (prof. K. Pytlik, prof. D. Grochal, prof. J. Sozańska i prof. A. Wojtowicz-Musiał)

  • informacje o projektach zagranicznych (wyjazdy, warsztaty, konferencje)

  • slajdy ze zdjęciami z wyjazdów zagranicznych

  • mini-lekcje konkursowe

  • quizy językowe

Sala 30 – pracownia polonistyczna (prof. P. Ciećwierz)

  • 11.30 – kultura Dalekiego Wschodu (warsztaty)
  • 12.30 – kultura Dalekiego Wschodu (warsztaty)

Sala 31 – pracownia polonistyczna (prof. E. Januszkiewicz, prof. I. Machnicka)

  • prezentacja konkursów i olimpiad przedmiotowych

Sala 11 i 12 – pracownie biologiczne (prof. L. Krzemień, prof. D. Nabiałkowska)

  • warsztaty biologiczne

Sala 13 – pracownia języka hiszpańskiego (prof. A. Grzyśka)

  • 11.00 – lekcja otwarta: prezentacja klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim

Sala 16 – pracownia chemiczna (prof. J. Jutrzonka, prof. M. Matyja, uczniowie)

  • doświadczenia chemiczne

Sala 19 – pracownia matematyczna (wicedyrektor A. Nędzi, uczniowie klasy 3c)

  • prezentacja relacji z Międzyszkolnych Sesji Matematycznych i warsztatów matematycznych Fascynująca Matematyka
  • 11.00Anastazja Szuła: Enigma – kulisy łamania szyfrów (wykład uczennicy)

Sala 20 – pracownia matematyczna (prof. I. Czaja, prof. I. Kowalska)

  • zagadki logiczne

Sala 4 – pracownia języka niemieckiego (prof. E. Staniec)

  • prezentacje podręczników i pomocy naukowych

  • informacje o konkursach, m.in. Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskich Poezji Niemieckojęzycznej

Sala 5 – biblioteka szkolna (prof. B. Skwara)

  • prezentacja zbiorów biblioteki

  • prezentacja kronik szkolnych i publikacji wydanych przez szkołę

  • informacja o Olimpiadzie Artystycznej

10.00-13.00 – gabinet pedagoga szkoły

  • testy predyspozycji do profili klas

  • psychozabawy dotyczące inteligencji emocjonalnej

 

 

 

SPORT W KONOPNICKIEJ:

dolna sala gimnastyczna:

10.30-12.00 – piłka siatkowa (prof. J. Ryglewska, prof. T. Smolnik)

12.00-13.00 – koszykówka (prof. J. Pruciak)

górna sala gimnastyczna:

10.30-11.30 – aerobik (prof. A. Litwińska-Pruciak)

11.30-12.30 – polonez (prof. P. Didkowski)

pływalnia:

11.30-13.30 – zajęcia z pływania i aqua-aerobik (prof. A. Litwińska-Pruciak)

siłownia:

10.30-11.30 – zajęcia ogólnorozwojowe (prof. P. Didkowski)

boisko szkolne:

10.30-12.00 piłka nożna (prof. J. Pruciak)