W roku szkolnym 2017/2018 odbywały się w naszym liceum zajęcia z malarstwa techniką tempery. Uczniowie wykonywali mozaiki i ikony na specjalnie przygotowanych deskach. Na zajęciach można się było nauczyć gruntowania desek i przygotowania farb z pigmentów techniką tempery jajecznej. Najtrudniejszą sztuką było złocenie ikon i mozaiki.

Dominika Plewniak i Kamila Szatan pracowały nad techniką mozaikową. Julia Bigewska z klasy 1d udowodniła swoje wybitne talenty malarskie, tworząc tradycyjną ikonę Pneumatofory. Alicja König oraz Karolina Król z klasy 1b2 oraz Wiktoria Rajewska przedstawiły ciekawą, nowoczesną wersję tejże ikony. Ogromną precyzją i dokładnością wykazały się również Klaudia Klimek i Zosia Adamin oraz Marta Frank, Iga Chabros oraz Elżbieta Świerad.

Prace wykonane przez nasze uczennice możecie podziwiać na zdjęciach.

opiekun grupy – mgr Grażyna Paździorek