W lutym w naszej szkole odbyły się zajęcia z zastosowania osiągnięć inżynierii genetycznej w kryminalistyce. Wykład i warsztaty poprowadziła dla klasy 1 o profilu biologiczno-chemicznym pani Nadkomisarz mgr Marzena KrepkowskaEkspert Kryminalistyki Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Uczniowie poznali współczesne metody demaskowania przestępców na podstawie biologicznych śladów pozostawionych na miejscu przestępstwa. Dowiedzieli się, jak wiele, przy użyciu metod biotechnologicznych, można dowiedzieć się z mikroskopijnego śladu krwi, odcisku palca czy kilku komórek naskórka.

Podczas warsztatów uczniowie spróbowali własnych sił, analizując profile genetyczne różnych osób, próbując ustalić podejrzanego lub pokrewieństwa badanych osób.

Według Marzeny Krepkowskiej uczniowie naprawdę dobrze przełożyli wiedzę teoretyczną na praktykę.

Uczniowie klasy 1B2