W środę, 23 stycznia, uczestniczki zajęć z historii sztuki wraz z prowadzącą kółko, prof. Beatą Skwarą, wybrały się na Triennale Grafiki Polskiej do Muzeum Śląskiego. Po wystawie oprowadził je profesor Grzegorz Hańderek z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, omawiając na przykładach różne techniki grafiki warsztatowej. Należy zaznaczyć, że oprowadzenie kuratorskie odbyło się specjalnie dla grupy z II LO. Triennale jest najstarszym i najbardziej prestiżowym przeglądem polskiej grafiki współczesnej, którego ambicją jest wyłonienie najbardziej interesujących postaw i tendencji artystycznych w ramach tej dyscypliny oraz poszukiwań poszerzających jej obszar. Na zakończenie zajęć profesor zaprosił uczestniczki na warsztaty w ASP w marcu. Ze względu na duże zainteresowanie, wystawę będzie można obejrzeć jeszcze do kwietnia b.r.