W tym roku – tak jak we wszystkich szkołach w Polsce – rok szkolny rozpoczęliśmy nieco później, bo dopiero w poniedziałek 4 września. O 9.00 odbył się uroczysty apel w auli szkolnej, podczas którego zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy oraz hymn naszego liceum. Pani dyrektor  – dr Jolanta Mol, przywitała nowych nauczycieli, uczniów klas pierwszych oraz całą społeczność szkolną, życząc radości i zapału we wspólnej pracy. Drugą część apelu stanowiła krótka część artystyczno-edukacyjna przygotowana przez uczniów klasy 2a pod kierunkiem prof. Anny Richter.

Ten rok szkolny jest wyjątkowy przede wszystkim pod jednym względem – ze względu na wprowadzaną obecnie reformę oświaty do naszego liceum włączone zostało sąsiadujące z nami w jednym budynku dawne Gimnazjum nr 2. Od roku 2017/2018 Konopnicka prowadzi zatem także oddziały gimnazjalne, a nasza społeczność zwiększyła się o kilkuset nowych uczniów. II LO jest obecnie jedną z największych szkół w Katowicach!

Wszystkim nauczycielom i uczniom Konopy redakcja strony życzy samych sukcesów w nadchodzących dziesięciu miesiącach.

Zaczynamy!