W ostatnich dniach odbyły się kolejne zajęcia Międzyszkolnego Koła Miłośników Astronomii ZODIAK. Tym razem wybraliśmy się z wizytą do Planetarium Śląskiego, gdzie wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji dotyczącej reflektorów i refraktorów. Obejrzeliśmy również największą w Polsce lunetę.

Następnie wzięliśmy udział w seansie „Światy niemożliwe” poświęconym możliwościom kolonizacji innych ciał niebieskich, w tym również tych znajdujących się w Układzie Słonecznym.

Międzyszkolne Koło Miłośników Astronomii tworzą uczniowie II, III i VIII Liceum w Katowicach, zaś ich opiekunami są nauczyciele fizyki tych szkół. Podczas odbywających się raz w miesiącu zajęć członkowie koła rozwijają swoje pasje astronomiczne, zaś wieczorami i nocami obserwują i fotografują niebo, łącząc się zdalnie z teleskopami w kilku zakątkach świata.