W minioną środę, tj. 26 kwietnia 2017 r., nasze liceum zorganizowało już po raz dwunasty Regionalny Konkurs Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych pod patronatem Zakładu Hispanistyki UŚ w Sosnowcu. W tym roku konkurs poświęcony był Hiszpanii. Do rywalizacji przystąpiło 13 szkół, w tym gimnazja i licea z Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego i Katowic. Ku naszej radości liczny udział szkół potwierdza wciąż rosnące zainteresowanie językiem hiszpańskim i kulturą Hiszpanii w naszym regionie.

Zwycięzcą konkursu okazała się drużyna z Gimnazjum z Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie, drugie miejsce zajęły uczennice z X LO im. I. J. Paderewskiego w Katowicach, trzecie natomiast przypadło Uniwersyteckiemu I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie.

W przerwie pomiędzy etapem pisemnym a etapem ustnym konkursu uczestnicy wraz z opiekunami mieli okazję posłuchać bardzo ciekawej relacji z pieszej wędrówki szlakiem św. Jakuba w Hiszpanii („Camino de Santiago”), którą przedstawiły nasze absolwentki klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim z roku 2015 – Kinga Łuczak i Marta Wojewoda.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział a zwycięzcom składamy jeszcze raz serdeczne gratulacje!