18 listopada odbyła się X edycja Gry miejskiej „Fair Train”. Ze względu na okoliczności w tym roku wykonywanie zadań nie mogło rozgrywać się w przestrzeni miejskiej. Szkoły zaangażowane w organizację gry opracowały swoje stacje w wersji online i tak też odbył się test sprawdzający wiedzę uczestników po tegorocznej edycji.

My wybraliśmy temat „Problem śmieciowy”, w którym chcieliśmy zaprezentować Japonię, jako dobry przykład w segregowaniu i przetwarzaniu śmieci. Stację opracowały: Maja Matujewicz kl. 2Pb1, Alina Krzystolik kl. 2h oraz Justyna Więcek kl. 2h. Dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość. Maja stworzyła również postać, która pojawia się na stacji.

Nasza reprezentacja zajęła 8 miejsce. Gratulujemy!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą stacją oraz z grą w pełnej wersji.

Z tegorocznej, jubileuszowej, edycji powstał również film.