Mamy wielką przyjemność poinformować, że DWOJE uczniów naszej szkoły, Kinga Mrzyk i Michał Janica, znalazło się w gronie DZIEWIĘCIU osób, które otrzymały wyróżnienie w 12. edycji konkursu dla młodych tłumaczy Juvenes Translatores organizowanego przez Dyrekcję ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej. Kinga tłumaczyła tekst z języka hiszpańskiego na język polski, a Michał z języka angielskiego na język polski.

Wielkie gratulacje dla wyróżnionych!

W związku z tym Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zaprosiło uczniów i ich nauczycieli prowadzących na spotkanie z laureatami konkursu i ich nauczycielami, które odbędzie się w dniu 15 marca w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w Warszawie.

Plan spotkania obejmuje:
– ceremonię rozdania dyplomów
– spotkanie z zawodową tłumaczką z Komisji Europejskiej, korektorką tłumaczeń nadsyłanych na konkurs Juvenes Translatores
– wspólny lunch
– prezentację i warsztaty dotyczące tłumaczeń i perspektyw zatrudnienia w zawodzie tłumacza