W dniach od 30 marca do 6 kwietnia 2016 roku piętnaścioro uczniów z naszej szkoły (z klas 1H1 oraz 2H) pod opieką nauczyciela literatury Sorai Perianes Sánchez oraz nauczyciela języka hiszpańskiego Piotra Zielińskiego wzięło udział w wymianie z zaprzyjaźnionym liceum El Majuelo z Gines (Sevilla). Przez cały pobyt w Gines nasi uczniowie zakwaterowani byli u rodzin hiszpańskich uczniów, którzy przyjechali z wizytą do Polski w grudniu ubiegłego roku.

 

Podczas wymiany strona hiszpańska zagwarantowała naszym uczniom ciekawy program, między innymi zwiedziliśmy perłę trzech kultur – Córdobę, a w niej przede wszystkim Meczet Kordobański, Sevillę wraz z jej Katedrą, Giraldą oraz Alcazarem, romańskie ruiny Baelo Claudia w Bolonii (Cádiz) oraz malownicze portowe miasto Kadyks. Uczestniczyliśmy również w zajęciach z historii Hiszpanii oraz w zajęciach z tańca la Sevillana przygotowanych przez uczniów tamtejszego liceum.

 

Pobyt w Hiszpanii był okazją do wzajemnego poznania, nauki języka hiszpańskiego oraz obcowania z żywą kulturą, o której do tej pory uczniowie słyszeli tylko podczas lekcji. Wszystko wskazuje na to, że wymiana stanie się stałym punktem kalendarium naszego Liceum.