25 września w klasie 3B2 odbył się wykład nt. cukrzycy, który wygłosił absolwent naszego liceum – Stanisław Surma. Wykład powstał przy współpracy z  prof. dr. hab. n. med. Krzysztofem Strojkiem – Konsultantem Krajowym w dziedzinie Diabetologii. Jest to już 4 wykład Staszka w naszym liceum. Uczniowie klas trzecich mieli okazję wysłuchać prezentacji dotyczących: gospodarki lipidowej, patobiochemii żółtaczek oraz cukrzycy. Wykład diabetologiczny był dla uczniów najbardziej interesujący, ponieważ dotyczył choroby, która w Polsce dotyka ponad 2 miliony ludzi. Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, które sprawuję opiekę nad diabetykami, podaje, że w najbliższych latach liczba ta może się podwoić. Z powodu tak szybkiego rozwoju choroby cukrzycę nazwano epidemią XXI wieku.
Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej nt. cukrzycy, zapraszamy do zapoznania się z notką edukacyjną przygotowaną przez Staszka oraz Pana Prof. Krzysztofa Strojka.