Warsztaty geologiczno-środowiskowe Jastrzębia Góra 2023

W dniach 9.10-13.10.2023 uczniowie klas 3a2 i 3c2 uczestniczyli w warsztatach terenowych organizowanych we współpracy w firmą Geolearning na Pobrzeżu Południowobałtyckim. Podczas pobytu uczniowie mieli okazję zapoznać się z bogatą historią Gdańska.

W Słowińskim Parku Narodowym Edukatorzy w trakcie kilkukilometrowego spaceru plażą przeprowadzili warsztat terenowy ,,Geoplaża”. Uczniowie zapoznali się także z budową i ekspansją wydm nadmorskich na przykładzie Wydmy Łąckiej.

Na Stacji Morskiej UG na Helu uczniowie uczestniczyli w wykładzie poświęconym problemowi eutrofizacji wód Morza Bałtyckiego, obserwowali trening medyczny połączony z karmieniem fok szarych, uczestniczyli w warsztatach poświęconych problemom zanieczyszczeń mikroplastikiem oraz przystosowań do życia w warunkach wodnych.

Edukatrorzy Geolearning przeprowadzili warsztaty dotyczące bioróżnorodności życia w Bałtyku. Uczniowie brali także udział w doświadczeniach z zakresu fizyki, geografii, biologii w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Ostatnim punktem w planie warsztatów był klif orłowski oraz zagadnienia abrazji, glacitektoniki i budowy geologicznej tego obszaru. Uczniowie mili okazję znaleźć okazy paleozoicznych mszywiołów i ramienionogów oraz triasowych belemnitów.

FOTORELACJA W LINKU https://photos.app.goo.gl/Yrt1jgbNBXBjByFZ7

Hiszpania-Włochy 2023

W dniach 5-13 października 2023 klasy 2b1, 2h oraz uczennice klas 2b2 i 3b1, wzięli udział w wycieczce do Hiszpanii z postojem we Włoszech i Monako.

W programie wycieczki znalazł się m.in.: spacer po Wenecji, zwiedzanie Barcelony (Park Güell, bulwar La Rambla, bazar La Boqueria, oceanarium), klasztor w Montsserat, rejs statkiem do Tossa de Ma, Pałac Książęcy w Monako, katedra św. Mikołaja.

Istebna 2023

Wycieczka integracyjna klas pierwszych -2.10.2023- Istebna

Londyn 2023

W dniach 19 do 23 września klasa 4b1 brała udział w wycieczce do stolicy Wielkiej Brytanii, Londynu. Uczniowie zwiedzili m.in.
– Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s
– British Museum
– National Galery
– Ogrody Kesingtońskie
– Hyde Park
– Muzeum Nauki
– Muzeum Historii Naturalnej
– Muzeum Admiralicji
– Letni Dom Królowej
Klasa odwiedziła też najsłynniejsze miejsca na mapie Londynu czyli Big Ben, Opactwo Westminister, Pałac Buckingham, China Town oraz dzielnice Greenwich, gdzie znajdowało się obserwatorium astronomiczne i południk zerowy.

Praga 2023

W dniach 12 – 14 czerwca 2023 r. klasy 1a3 i 1c2 zwiedzały Pragę. W bogatym programie znalazło się między innymi zwiedzanie pałacu Lucerna, Starego Miasta, Wieży Ratuszowej, katedry św. Wita. W ramach wycieczki odbył się również rejs po Wełtawie oraz wizyta w Muzeum Techniki.

,,Złota Praga” – miasto mostów
W dniach 12-14 czerwca klasa 1a1 (wraz z miłymi gośćmi z klas 2a1 i 1h) udała sie na wycieczkę do Pragi. Przez trzy dni spacerowaliśmy po pięknej stolicy Czech odwiedzając m.in. zjawiskową bibliotekę klasztoru na Strahovie, Hradczany z królewską rezydencją i uroczą Złotą Uliczką, Małą Stranę, dzielnicę żydowską, czy most Karola. Przystanęliśmy na moment, by docenić kunszt twórców zegara Orloj, a na wyspie Kampa poczuliśmy się prawie jak w Wenecji. Tych tajemniczych, zachwycających i ciekawych miejsc, które odwiedziliśmy było jeszcze więcej….
Zobaczcie krótką fotorelację z naszego wyjazdu 🙂

Bruksela 2023

Klasy 1a2 oraz 2a2 w dniach 04.06-08.06.2023 udały się na wycieczkę do stolicy Beligii- Brukseli. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Parlamentarium- multimedialną, interaktywną ekspozycję poświęconą historii Unii Europejskiej, Dom Historii Europy, Muzeum Historii Naturalnej, Atomium Waterloo. Uczniowie zwiedzali siedzibę Parlamentu Europejskiego, spotkali się także z europosłem Łukaszem Kohutem.

WYŻYNA KRAKOWSKO – CZĘSTOCHOWSKA

Warsztaty geograficzne
23 maja klasa 2c2 oraz grupy geograficzne z klas 2h i 1c2 uczestniczyły
w warsztatach terenowych na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej w okolicach Olsztyna. Uczniowie mogli potrenować orientację na mapie i znajomość topografii. Następnie zapoznali się z historią geologiczną Jury. Mieli także okazję poszukać skał, minerałów i skamieniałości w kamieniołomie Kielniki, odwiedzić jaskinię Magazyn oraz poznać ciekawe gatunki flory i fauny jaskiniowej i pięknie kwitnących muraw kserotermicznych. Ostatnim punktem programu była „wspinaczka” na Jurajski Giewont czyli Górę Biakło, gdzie duże wrażenie wywarła rozległa panorama na okoliczne ostańce krasowe, Rezerwat Sokole Góry oraz Olsztyn i Częstochowę.

BERLIN 2023

W dniach od 19 do 21 kwietnia 2023  klasy matematyczne 2c1 i 2c2 odbyły wycieczkę do Berlina śladami historii, techniki oraz nauk przyrodniczo- geograficznych. Oto fotorelacja z pobytu w stolicy Niemiec.