W dniach 29 i 30 września uczniowie II LO, członkowie Międzyszkolnego Koła Miłośników Astronomii ZODIAK, wzięli udział w wycieczce do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach. W wyjeździe towarzyszyli im koledzy z III LO i VIII LO.

Niestety, z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe nie odbyły się zajęcia obserwacyjne, jednak w zamian uczniowie uczestniczyli w warsztatach i wykładach (również we wchodzącym w skład kompleksu planetarium), które trwały aż do północy we wtorek oraz we środę od rana.

Na koniec wycieczki zwiedziliśmy Zamek Królewski w Niepołomicach i poznaliśmy historię tego miejsca.

W skład sekcji MKMA w II LO w Katowicach wchodzą uczniowie klas Sigma, którzy mają możliwość rozbudzania i rozwijania swoich pasji astronomicznych.