W czerwcu kilka klas naszego liceum odwiedziło oddział Muzeum Historii Katowic na ulicy Kopernika 11. W dawnym mieszkaniu Państwa Barbary i Stanisława Ptaków mogliśmy podziwiać kartony z rysunkami scenografii i kostiumów, które projektowała Pani Barbara Ptak (między innymi do tak uznanych produkcji jak „Faraon” Jerzego Kawalerowicza, „Noce i dnie” Jerzego Antczaka czy „Ziemia obiecana” Andrzeja Wajdy). Mogliśmy także podziwiać gotowe kostiumy, które obecnie mają już wartość historyczną. To klimatyczne, wypełnione artystyczną atmosferą wnętrze daje możliwość wzbogacenia swojej wiedzy, ale przede wszystkim doznania wielu estetycznych wrażeń. Ściany zapełnione są także fotografiami uwieczniającymi role i występy sceniczne Pana Stanisława.

07 czerwca klasa 2a1 w tej niesamowitej scenerii mogła wysłuchać wykładu pani Barbary Stawowczyk na temat cyklu obrazów Jerzego Dudy-Gracza zainspirowanego muzyką Fryderyka Chopina.