Wizyta w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej

Dnia 23 września uczniowie klasy Ic SIGMA pod opieką dr Małgorzaty Matyi i dr Przemysława Raczyńskiego wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych Zajrzeć w głąb siebie. Zajęcia odbywały się w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach i dotyczyły metod obrazowania w medycynie. Laboratoria dotyczyły przede wszystkim zagadnień związanych z laparoskopią i USG. Uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób w dzisiejszej medycynie wykorzystywane są zaawansowane technologie informatyczne i multimedialne. Pomimo konieczności dojazdu do Gliwic, cała klasa uznała, że zajęcia były bardzo interesujące i przeprowadzone w ciekawy sposób.

Dziękujemy pracownikom Politechniki Śląskiej za możliwość skorzystania z ich pracowni laboratoryjnych.

P. Raczyński