Dnia 12 marca 2018 odwiedziła nas grupa uczniów z Kopenhagi w Danii ze szkoły Christianshavns Gymnasium. Uczniowie przyjechali do Polski na wycieczkę, której program sami koordynowali. Dostali zadania do wykonania i przygotowali program zwiedzania. Po powrocie ich wiedza o Polsce zostanie sprawdzona przez nauczycieli matematyki i biologii.

Katowice odwiedzili ze względu na działalność ekologiczną – przez wiele lat ich szkoła brała udział w programie Baltic Sea Project i mieli dobre wspomnienia ze współpracy z naszą szkołą. Dwóch duńskich nauczycieli oraz 26 uczniów wzięło udział w spotkaniu prezentującym nasze szkoły, ze szczególnym naciskiem na działalność ekologiczną obu szkół. Uczniowie z Danii opowiedzieli o systemie edukacji i zasadach panujących w ich placówce, a uczniowie naszego liceum i oddziałów gimnazjalnych zaprezentowali ciekawe prezentacje o szkole, naszych działaniach lokalnych i międzynarodowych. Następnie odbyła się krótka wycieczka po klasach. Duńscy uczniowie byli pod wrażeniem naszej bazy sportowej. Chętnie rozmawiali z uczniami i nauczycielami.

Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie początkiem wymiany polsko-duńskiej w kolejnych latach szkolnych!