W ubiegły piątek, 14 grudnia, mieliśmy zaszczyt i radość gościć w murach naszej szkoły pana Francisco Javiera Sanabria Valderramę, Ambasadora Królestwa Hiszpanii, który przybył do Katowic w związku z odbywającym się w naszym mieście szczytem klimatycznym.

Pan Ambasador najpierw spotkał się z Dyrekcją Szkoły, Panem dyrektorem dr. Jackiem Pruciakiem, oraz wicedyrektorami: dr Małgorzatą Matyją i prof. Anastazją Nędzi, a także z nauczycielami języka hiszpańskiego, a następnie udał się na spotkanie z uczniami klas dwujęzycznych.

W pierwszej części spotkania uczniowie zaprezentowali ostatnie osiągnięcia z bogatego dorobku sekcji dwujęzycznej. Karolina Stolarska (2H) i Bartosz Chromik (3H) opowiedzieli o swojej przygodzie z teatrem hiszpańskim, Olga Bury (3H) i Marysia Płonka (3H) o nagrodzonym w ogólnopolskim konkursie filmie krótkometrażowym, a Marta Kopiec (2H) i Wiktoria Szweda (2H) o zwycięskiej pracy w szkolnym konkursie „Pinturas vivas” („Żywe obrazy”). Prezentację sekcji zakończyła Kasia Fiedukiewicz (3H) przepięknym wykonaniem swojej autorskiej piosenki „Canción de cuna”, za którą otrzymała I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Hiszpańskiej. W drugiej części spotkania uczniowie mieli niepowtarzalną okazję rozmowy z Ambasadorem, który chętnie odpowiedział na wszystkie pytania młodzieży dotyczące jego pracy jako dyplomaty, relacji polsko-hiszpańskich, a nawet ulubionego klubu sportowego.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i zastrzyk dobrej energii dla sekcji dwujęzycznej! Mamy nadzieję na kolejne takie spotkanie.

Nauczyciele i uczniowie klas dwujęzycznych