Z ogromną radością informujemy, że Weronika Rataj, uczennica klasy 2Ph, wygrała XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki Francisco Giner de los Ríos. Recenzentem pracy uczennicy jest prof. Julio García Fresneda. Konkurs został rozstrzygnięty przez komitet honorowy pod przewodnictwem Pana Ambasadora Francisco Javiera Sanabrii Vaderramy, który wyłonił odpowiednio 1, 2 i 3 miejsce w każdej kategorii. Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystości w Ambasadzie Hiszpanii 20 maja br..

Weronika napisała pracę na temat wybitnego hiszpańskiego humanisty Antonio de Nebrija, od którego śmierci mija w tym roku 500 lat, autora pierwszej Gramatyki języka hiszpańskiego, Laureatka w niezwykle oryginalny sposób odniosła się do tematu języka jako narzędzia komunikacji międzyludzkiej. Zaskakujące okoliczności spotkania z Antonio de Nebrija pozwalają czytelnikowi na refleksję o znaczeniu istnienia języka, w którym będziemy potrafili porozumieć się z drugim człowiekiem.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!