Dwudziestego siódmego października w I LO im. Mikołaja Kopernika w Katowicach rozstrzygnięty został czwarty Weekendowy Konkurs Filmowy. Frekwencja dopisała, ponad stu uczestników (ostrożnie licząc) z Konopnickiej i Kopernika zmierzyło się z trudnym zadaniem realizacji filmu fabularnego w dwa dni.

Wyróżniony został film „W imię czerni” Olka Hory z I LO. Trzecie miejsce zajął intertekstualny thriller utrzymany w stylistyce found footage pod tytułem „Making off” Weroniki Swat (ekipa z klasy dziennikarskiej w I LO nie pierwszy raz na podium). Na drugim miejscu uczniowie z Konopy z „Melo – dramatem” w reżyserii Wiktora Jaworskiego. Film został nagrodzony za kreatywne podjęcie do gatunku, socjologiczne zacięcie oraz prześmiewcze odwołania do klasyki. Na pierwszym Maciej Rosa z I LO, reżyser „Frenologii”, w której społeczny komentarz wpisany jest w konwencję pastiszu filmu przygodowego. Na ile determinuje nas społeczeństwo? Gdzie kończy się wolna wola jednostki?

Gratulujemy zwycięzcom, ale również wszystkim uczestnikom, którzy w tak krótkim czasie ukończyli filmy konkursowe. Wykonaliście kawał dobrej roboty, możecie być z siebie dumni.