19 października br. w ramach uczestnictwa w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week 2021, który w tym roku obchodzony jest w dniach 9-24.10, w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie dla zainteresowanych uczniów z młodym iOS developerem – programistą aplikacji mobilnych pnącym się po szczeblach kariery w zagranicznych korporacjach, absolwentem informatyki AGH w Krakowie.

Spotkanie miało postać telekonferencji na platformie MS Teams, podczas której nasz gość odpowiadał na pytania uczniów. Opowiedział on między innymi o tym, czego warto uczyć się z zakresu programowania, jak wygląda praca programisty, ścieżka kariery, jakie są najnowsze trendy w programowaniu, czym warto kierować się przy wyborze uczelni wyższej, jak zdobyć staż i pierwszą pracę w IT. 

Zwrócił także uwagę na to, jak ważną rolę odgrywa budowanie sieci kontaktów z innymi programistami między innymi poprzez uczestnictwo w hakatonach i meetupach.

Podsumowaniem spotkania były wskazówki dla osób myślących o karierze programisty, jakich udzielił naszym uczniom: uczcie się języka angielskiego, rozwijajcie w sobie ciekawość i wytrwałość w dążeniu do celu, uczcie się zadawania dobrych pytań.

Jak ocenili uczniowie, spotkanie przyniosło im sporo ciekawych informacji i dało wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące ich pytania.