W maju klasy trzecie biologiczno-chemiczne uczestniczyły w dwóch wydarzeniach: Dniach Otwartych Wydziału Farmacji SUM w Sosnowcu oraz warsztatach „Między nami dziewczynami” na SUM w Katowicach. Pracownicy i studenci Wydziału Farmacji przygotowali różnorodne warsztaty, podczas których uczniowie mogli napisać niewidoczny list, odkryć tajemnice medycznego laboratorium diagnostycznego, przeprowadzić diagnostykę skóry przy użyciu profesjonalnej aparatury czy poznać działanie spektrometru mas w analizie związków chemicznych. Natomiast na warsztatach z cyklu „Między nami dziewczynami” w ramach projektu „Uczę się zdrowia” uczennice zapoznały się z pracą położnej i lekarza ginekologa, dowiedziały się, jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa, kiedy taka wizyta jest konieczna, jak wyposażony jest gabinet ginekologiczny. Nasze uczennice uczestniczyły również w zajęciach z fizjoterapeutą, który pokazał ćwiczenia mięśni dna miednicy i wyjaśnił, jak takie ćwiczenia są ważne w prawidłowym funkcjonowaniu narządów dna miednicy. Natomiast pielęgniarki chirurgiczne i onkologiczne pokazały, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi.