10 listopada 2017 w naszej szkole już po raz piąty gościliśmy przedstawicieli Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii. Tematem warsztatów w klasach pierwszych była „Marihuana – prawda i mity”.

Czy marihuana uzależnia? Czy podział na narkotyki miękkie i twarde jest słuszny? Czy ktoś umarł po marihuanie? Czy powoduje agresję? Czy to prawda, że nie jest szkodliwa?

To tylko kilka z wielu pytań, jakie zadają młodzi ludzie. W wielu przypadkach odpowiedzi, jakich udzielają im rówieśnicy, nie pokrywają się z prawdą.

Zajęcia ujawniały prawdę na temat tego narkotyku. W sposób nie budzący wątpliwości udowadniały uczestnikom, że jest to bardzo niebezpieczna substancja, a zażywanie jej prowadzi do problemów praktycznie na wszystkich płaszczyznach życia.

Prowadzącą zajęcia była terapeutka uzależnień pracująca m.in. w ośrodku leczenia uzależnień dla młodzieży w Bytomiu. Posiadane przez nią doświadczenia, o których opowiadała podczas programu, były cennym uzupełnieniem przedstawianych treści.