15 grudnia klasa 2H1 miała okazję uczestniczyć w warsztatach odbywających się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

Dzięki interaktywnej wystawie udostępnionej przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego mogliśmy przekonać się, że matematyka otacza nas wszędzie i wykorzystujemy ją w praktyce.

Ekspozycja pozwalała nam zgłębić wybrane zagadnienia matematyczne poprzez samodzielne eksperymenty. Uczniowie mogli sami potwierdzić słuszność twierdzenia Pitagorasa, dowiedzieć się, czym są fraktale, a czym grafy i podjąć się budowy różnych typów wielościanów.

Największą popularność zdobyły jednak matematyczne łamigłówki, których rozwiązanie sprawiło uczniom wiele problemów.

Filię muzeum opuściliśmy z bagażem nowych doświadczeń i świadomością ważnej roli, którą matematyka odgrywa w naszym życiu.