10 grudnia uczniowie klas 2a, 2d i 2h realizujący geografię na poziomie rozszerzonym uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach. Zajęcia odbywały się pod hasłem „Co powinniśmy wiedzieć o klimacie?”.

Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie czynniki kształtują klimat w skali globalnej i lokalnej. Poznali przykłady anomalii klimatycznych notowanych w ostatnich latach w Polsce. Zastanawiali się nad zagrożeniami klimatu oraz przeprowadzili burzę mózgów dotyczącą tego, w jaki sposób każdy z nas może pomagać w ograniczaniu zmian klimatu i emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Na koniec dowiedzieli się, jakie stężenia zanieczyszczeń występują w Katowicach i praktycznie sprawdzili, w jaki sposób prowadzi się takie pomiary, zwiedzając Stację Monitoringu Jakości Powietrza.

prof. Katarzyna Obrochta