Nasze liceum zostało wybrane (jako jedna z czterech szkół województwa śląskiego!) do udziału w warsztatach dziennikarskich poświęconych problematyce ekologicznej pod hasłem „300 H2O”. Organizatorem warsztatów są „Dziennik Zachodni” i Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowicach, a wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Siedmiu reprezentantów Konopnickiej – utalentowanych dziennikarsko, piszących i fotografujących – weźmie udział w przygotowaniu dodatków ekologicznych do głównego wydania „Dziennika Zachodniego”! Ukażą się one 5 września i 24 października b.r.

Warsztaty będą trwały w czasie wakacji – podczas 50 godzin spotkań uczniowie spotkają się ze specjalistami-dziennikarzami, by poznać tajniki pracy w mediach i przygotować swoje pierwsze, profesjonalne wydanie gazety.

Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań: