Dnia 18 i 25 września br. uczniowie klas dwujęzycznych 0H i 1H uczestniczyli w warsztatach w języku hiszpańskim i angielskim poświęconych kulturze i geografii Hiszpanii, które przeprowadzili doktoranci współpracujący z Zakładem Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Uniwersytetu Śląskiego w ramach międzynarodowego programu wymiany stypendialnej PROM-NAWA. Gośćmi naszego Liceum byli: pani dr Cecylia Tatoj z Uniwersytetu Śląskiego, pani Patrycja Amate Núñez z Uniwerytetu w Almerii i pan Alejandro Suárez Rodríguez z Uniwersytetu w Gran Canarii. Hiszpańscy doktoranci przybliżyli nam kulturę regionów, z których pochodzą, czyli Andaluzję i Wyspy Kanaryjskie. Na zakończenie wykładu nasi uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w multimedialnym quizie dotyczącym informacji przedstawionych na zajęciach.