6 marca klasa 1c wzięła udział w warsztatach Angielski w biznesie przygotowanych i poprowadzonych przez przedstawicieli firmy Price Waterhouse Cooper – Service Delivery Centre. Firma SDC zajmuje się świadczeniem usług wsparcia dla działów audytu finansowego, doradztwa podatkowego oraz usług wewnętrznych dla spółek PwC zlokalizowanych w ponad 50 krajach na świecie. Uczestnicy warsztatów rozwiązywali zadania oraz poznawali pojęcia w języku angielskim z zakresu biznesu i ekonomii. Każdy uczeń otrzymał materiały edukacyjne, a na zakończenie zajęć najaktywniejsi zostali nagrodzeni upominkami od PwC. Warsztaty były częścią projektu Akademia Przedsiębiorczości, który koordynują studenci zrzeszeni w Business Centre Club Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Przedstawiciele klubu pragną zachęcić uczniów II LO do wzięcia udziału w konkursie Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości, który pozwala pogłębić wiedzę ekonomiczną. Konkurs składa się z trzech etapów i jest skierowany do trzyosobowych drużyn. Wszelkie informacje znajdują się na stronie www.najlepsze-zajecia.pl, (drużyny rejestrują się na portalu i zadania pierwszego etapu rozwiązują online). Zachęcam do udziału w konkursie.

prof. Beata Skwara, szkolny doradca zawodowy