Od 27 czerwca do 2 lipca 2016 odbywały się w naszym liceum warsztaty taneczne pod hasłem „Myśl w ruchu”.

Projekt ten realizowany był w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca „Ekotopie Kultury” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współpracy ze Śląskim Teatrem Tańca.

Warsztaty taneczne prowadzone były w języku angielskim przez członków hinduskiego zespołu „Sapphire Creations Company”. W warsztatach wzięło udział 22 uczniów naszej szkoły, którzy pod okiem profesjonalnych tancerzy przez cały tydzień mogli doskonalić swój warsztat taneczny, poznawać tajniki choreografii, doskonalić pracę w zespole, uczyć się kreatywności i zapoznać z kulturą indyjską.

Finałem wspólnej pracy był występ naszej młodzieży na deskach Teatru w Pałacu Młodzieży wraz z zespołem profesjonalnych tancerzy – w spektaklu kończącym konferencję tańca. Pokaz naszej szkoły spotkał się z dużym aplauzem publiczności, a wrażenia i wspomnienia z tego wydarzenia pozostaną na długo.

Agnieszka Litwińska-Pruciak