W piątek zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022!

Podczas dwóch akademii dyrektor szkoły dr Jacek Pruciak złożył wszystkim podziękowania za wielomiesięczną, wytężoną pracę, gratulował sukcesów olimpijskich i sportowych, a także złożył życzenia wakacyjne. Akademie otwarł kwintet smyczkowy De Mistakes, tworzony przez uczniów i uczennice naszego liceum, który brawurowo połączył muzykę klasyczną i taneczną.

Następnie uhonorowaliśmy uczniów i uczennice, którzy zdobyli świadectwa z wyróżnieniem. Szczególnym momentem było przemówienie radcy Tomasza Raka, który czworgu naszych uczniów wręczył zaproszenia do odbycia praktyk w kancelarii prawnej – była to dodatkowa nagroda dla uczestników olimpiad: Wiedzy o Społeczeństwie, Wiedzy o Unii Europejskiej, Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnej oraz Wiedzy Historycznej.

W mniej oficjalnej części wydarzenia ze społecznością II LO pożegnał się dotychczasowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jan Grzymkowski, a całość zamknęła część artystyczna – utwory muzyczne i pokaz gimnastyczny w wykonaniu naszych uczniów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim ukończenia roku szkolnego, życzymy radosnych wakacji!