22 października grupa uczniów zainteresowanych historią sztuki uczestniczyła w konferencji naukowej W stronę Bauhausu w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.

Konferencja, zorganizowana przez Pracownię Działań Multimedialnych w 100.lecie Bauhausu, odnosiła się do historii szkoły nowoczesnej architektury i designu (1919-1933) oraz jej wpływu na nowoczesność.

Uczniowie wysłuchali wykładu dr hab. Irmy Koziny Dziedzictwo Bauhausu – drogowskaz na przyszłość czy historyczny balast? oraz wykładu prof. dr hab. Mariana Oslislo, który wyjaśnił dlaczego Mój Bauhaus jest lepszy od twojego. Wykłady były bogato ilustrowane – pokazano obiekty architektoniczne, wystroje wnętrz oraz przedmioty codziennego użytku, które powstały w Bauhausie, filmy ukazujące nowatorskie pomysły jego twórców oraz nawiązania do idei Bauhausu w latach późniejszych.