Przed feriami zimowymi zostały rozegrane w naszej szkole półfinały Mistrzostw Katowic Szkół Ponadpodstawowych w siatkówce chłopców i dziewcząt.

W pierwszym meczu chłopców IV LO im. gen. Maczka pokonało reprezentację Zespołu Szkół im. R. Mielcarskiego wynikiem 2: 1. W drugim meczu nasi reprezentanci wygrali pewnie 2:0 z ZS im. R. Mielcarskiego (do 10 i 14 punktów). O awansie do finału decydował trzeci mecz z IV LO. Pierwszy set nasza reprezentacja  wygrała w pięknym stylu 25:17. Drugi set rozpoczął się od pięciopunktowego prowadzenia IV LO i nie przebiegał po naszej myśli. Cały czas przegrywaliśmy, nie zmniejszając dystansu do przeciwnika. Pełna mobilizacja drużyny pozwoliła w końcówce seta dogonić reprezentantów IV LO, ale ostatecznie seta przegraliśmy do 21. Trzeci set, grany do 15 punktów, był bardzo wyrównany i stał na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie, po zaciętej walce, nasi reprezentanci musieli uznać wyższość przeciwnika. Na parkiecie zostawili serce i siły, ale przegrali wynikiem 13 do 15. Zadecydowały niuanse, w końcówce zabrakło odrobiny szczęścia. Dzisiaj już wiemy, że na drodze naszych chłopaków do Finału stanął mistrz Katowic.

Dziewczęta pewnie awansowały do Finału, choć nie obyło się bez emocji. VII LO okazało się trudnym przeciwnikiem zarówno dla Zespołu Szkół Ekonomicznych, jak i dla nas. Finał odbył się w naszej szkole 6 marca.  Spotkały się cztery najmocniejsze reprezentacje katowickich szkół  ponadpodstawowych: IV LO, I LO, X LO i II LO. Nasze dziewczęta zagrały wspaniałe mecze, walczyły jak równy z równym, nie wystraszyły się trenujących siatkarek i siatkarek po klasach sportowych. Walczyły o każdą piłkę, zagrywały pewnie, blokowały i broniły mocne ataki przeciwniczek, ciekawie rozgrywały kontrataki, często grając krótkie piłki z III strefy i ataki z drugiej linii z VI strefy. Kolejność finału ustalona została jak powyżej.

Reprezentacja chłopców: Maciej Michalik (kapitan drużyny) z klasy 3b2, Kamil Wojnicz z klasy 3a2, Piotr Wieczorek z klasy 2a, Błażej Prusek i Patryk Motylski z klasy 2c, Jakub Gurzkowski i Jakub Skrzeczyna z klasy 1b2, Oskar Rosicki z klasy 1b3, Jakub Kurpas z klasy 1h oraz Kacper Dziadkowiec i Karol Małecki z klasy 1c2.

Reprezentacja dziewcząt: Karolina Szymura (kapitan drużyny) i Julia Włoch z klasy 3b2, Paulina Wybranowska z klasy 3b1, Inga Dyląg z klasy 3c, Weronika Kurek z klasy 2a, Aleksandra Wiatr z klasy 2b1, Agata Jędrzejczyk  i Natalia Gajewska z klasy 1b2, Julia Habryka z klasy 1b3, Agata Gaszczyk z klasy 1a2, Magdalena Sikora i Joanna Kmiotek z klasy 1c2.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim, którzy po raz ostatni reprezentowali naszą szkołę w siatkówce halowej: Maćkowi Michalikowi i Kamilowi Wojniczowi, Karolinie Szymurze, Julii Włoch, Indze Dyląg i Paulinie Wybranowskiej.

prof. Joanna Ryglewska