10 lutego b.r. odbędzie się w naszym Liceum VI Regionalny Konkurs Ortograficzny DICTATION – DICTADO – DIKTAT – DYKTANDO. Celem  konkursu  jest  motywowanie  uczniów  szkół  gimnazjalnych  do  rozwijania  i  doskonalenia kompetencji  językowych,   w  szczególności  w  zakresie  znajomości  ortografii  języka polskiego i  języków  obcych  nowożytnych. Jak co roku, uczniowie napiszą dyktanda aż z czterech języków: polskiego, angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego.

Program konkursu:

8.30-9.30 – rejestracja uczestników konkursu

9.00 – spotkanie Dyrektora Liceum z nauczycielami – opiekunami gimnazjalistów

9.50 – zajęcie miejsc na sali gimnastycznej przez gości

10.00 – uroczyste rozpoczęcie konkursu

10.30-11.30 – konkurs ortograficzny z języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i polskiego

11.30-11.45 – przerwa na posiłek, zwiedzanie szkoły

11.50-12.35 – wykład dr. Pawła Ciećwierza: Tendencje rozwojowe kultury XX wieku

12.45 – ogłoszenie wyników konkursu (lub dogrywka), wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań

Dokładny czas zakończenie konkursu zależeć będzie od liczby osób biorących udział w dogrywce. Przewidywany czas zakończenia imprezy – 14.00.

dyktando