W czwartek 26.02 b.r. odbyła się w naszym liceum piąta edycja prestiżowego i cieszącego się dużą popularnością Regionalnego Konkursu Ortograficznego w Czterech Językach dla gimnazjalistów. W tym roku do konkursu zgłosiło się 139 uczniów z 25 szkół gimnazjalnych z następujących miast: z Bierunia (nie przybyli), Bytomia (2 szkoły), Chorzowa (2 szkoły), Katowic (11 szkół), z Sosnowca (3 gimnazja) oraz po jednej szkole z Gliwic, Jaworzna, Mikołowa, Brynka, Tychów i Zabrza.

Jak co roku startujący w konkursie uczniowie wybierali dwa spośród czterech języków konkursu (polski, angielski, niemiecki, hiszpański). Nad całością wydarzenia czuwało jury, w którego pracach brali udział specjaliści danego języka: prof. zw. dr hab. Grażyna Barbara Szewczyk (Uniwersytet Śląski), mgr Barbara Stawowczyk (emerytowany nauczyciel języka polskiego z II LO), Margarita Rosel (Ambasada Królestwa Hiszpanii), mgr Iwona Sznicer (Uniwersytet Śląski).

Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy wyniki tegorocznych zmagań z zawiłościami języków.

 

Język angielski:
I miejsce – Edyta Wilczyńska ( Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach)
II miejsce – Oskar Sosna (Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach)
III miejsce – Natalia Mrówczyńska (Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach)

W dogrywce brali udział: Zofia Zarębska (Gimnazjum nr 25 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Sosnowcu), Dominika Krakowczyk (Gimnazjum nr 18 im. Józefa Nowary w Katowicach), Zuzanna Krasowska (Gimnazjum nr1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie).

 

Język polski:
I miejsce – Anna Iwanek (Gimnazjum nr 25 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Sosnowcu)
II miejsce – Kinga Oleksa (Gimnazjum nr 23 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ratowników Górskich w Katowicach)
III miejsce – Zofia Zarębska (Gimnazjum nr 25 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Sosnowcu)

W dogrywce brali udział: Anna Dziedzic (Gimnazjum nr 25 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Sosnowcu), Jakub Andres (Gimnazjum nr 23 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ratowników Górskich
w Katowicach).

 

Język niemiecki:
I miejsce – Krzysztof Mrzigod (Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach)
II miejsce – Kinga Makowiecka (Gimnazjum nr 5 w Bytomiu)
III miejsce – Robert Lotawiec (Gimnazjum nr 20 im. Karola Miarki w Katowicach)

 

Język hiszpański:
I miejsce – Aleksandra Maciejak (Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach)
II miejsce – Weronika Kandora (Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach)
III miejsce – Edyta Wilczyńska (Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach)

W dogrywce brała udział: Julia Benek (Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach)

 

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!