15 styczna 2016 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska w Katowicach odbyła się V edycja Nocy Biologów. Była to wspaniała okazja do dokładnego poznania pracy naukowej na Wydziale, posłuchania ciekawych wykładów, przeprowadzenia własnych, małych eksperymentów czy sprawdzeniu się w quizach biologicznych. W wydarzeniu tym brali udział nasi uczniowie z klas pierwszych biologiczno-chemicznych. Uczniowie uczestniczący w zabawie quizowej (K. Jamontt, M. Rojek oraz Sz. Kurzyński) otrzymali nagrody za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, a następnie bez problemu przeszli „genetyczny” Escape Room. Dziewczyny (Z. Muszyńska i K. Chmielowska), biorąc udział w zajęciach z transformacji roślin, odpowiadały bezbłędnie na pytania zadawane przez prowadzących i również otrzymały nagrody. Nasi uczniowie odwiedzili także pracownię kultur in vitro, gdzie uczestniczyli w warsztatach, a także oglądali pokoje hodowlane dla roślinnych kultur w szkle i w pełni zautomatyzowaną szklarnię na dachu budynku Wydziału.

 
Wspomniano tu tylko o niewielkiej części z bogatego programu Nocy Biologów. Ze względu na ograniczenia czasowe i dużą liczbę chętnych, nie udało nam się skorzystać z pełnej oferty zajęć. Dlatego za rok pojawimy się znowu na wykładach i laboratoriach Nocy Biologów!!!

 
Opiekunowie: D. Nabiałkowska, B. Węgrzynek
Uczniowie klasy 1B1 i 1B2