Uroczyste otwarcie boiska

W miniony piątek – 14.11, cała społeczność II LO przeżywała wyjątkowe wydarzenie: oficjalne otwarcie nowego boiska szkolnego. Uroczystości otwarcia zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta Katowice: wiceprezydent Katowic – dr Marcin Krupa, oraz naczelnik Wydziału Edukacji UM – Mieczysław Żyrek, a także przewodniczący szkolnej Rady Rodziców – Marek Nitecki. Dyrektor szkoły – dr Jolanta Mol, podziękowała przedstawicielom miasta za sfinansowanie przedsięwzięcia, podkreśliła również wyjątkową bazę sportową szkoły. Spotkanie było także okazją do przedstawienia społeczności szkoły oraz zaproszonym gościom sportowych sukcesów, które stały się w ostatnim czasie udziałem drużyn uczniowskich trenujących w II LO pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Pani Dyrektor podkreśliła tym samym, że profesjonalne obiekty sportowe dają uczniom szansę dobrego rozwoju i zbliżają do osiągania upragnionych sukcesów. Podsumowaniem tych refleksji była prezentacja pucharu zdobytego przez II LO w ramach Mini-Mistrzostw Świata w siatkówce oraz uhonorowanie kapitanów zwycięskich drużyn sportowych naszej szkoły. Najważniejszym momentem spotkania było jednak uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali kolejno: dyrektor szkoły, prezydent Marcin Krupa, pan Marek Nitecki oraz przewodniczący Rady Młodzieżowej II LO – prowadzący całą uroczystość Patryk Chrobot. Po oficjalnym otwarciu na nowym boisku odbyły się międzyszkolne rozgrywki sportowe.