Dobiegł końca pierwszy rok programu tutoringu naukowego Uniwersytet Najlepszych. 30 uczniów i uczennic katowickich szkół pod naukową opieką badaczy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pracowało przez rok nad zagadnieniami związanymi z dziedziną, która ich fascynuje. Podsumowaniem pracy uczniów była uroczysta gala finałowa zorganizowana w sali teatralno-kinowej Pałacu Młodzieży w Katowicach – odbyła się ona we wtorek 18.06.2019, a jej widzami byli m.in uczniowie naszego liceum z klas 2b1, 2b2 i 2d.

Miło nam poinformować, że w gronie utalentowanych młodych naukowców znalazły się także dwie uczennice naszej szkoły – Beata Habryka z klasy 2h oraz Kamila Szatan z klasy 2b2. Uczennice zostały uhonorowane podczas gali, a także zaprezentowały wyniki swoich prac w formie wykładów (Kamila Szatan – z zakresu genetyki, Beata Habryka – z zakresu historii).

Jesteśmy dumni z osiągnięć naukowych naszych uczennic!

Mamy nadzieję, że program spotka się z zainteresowaniem także kolejnego rocznika, czyli tegorocznych absolwentów klas pierwszych.