W jaki sposób uczniowie naszych klas biologiczno-chemicznych mogą rozwijać swoje naukowe pasje? Czworo naszych reprezentantów bierze udział w pracach rządowego programu naukowego organizowanego we współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Zuzanna Gierek, Agnieszka Rolek, Tomasz Włoch i Aleksandra Zimnoch z klasy 2b2 dwa razy w tygodniu poświęcają swoją uwagę biochemii pod okiem specjalistów z uczelni medycznej.

Nasi uczniowie po raz kolejny uczestniczą także w projekcie Uniwersytet Licealisty organizowanym przez Śląski Uniwersytet Medyczny. Tym razem do grupy badawczej uczęszcza rekordowa liczba naszych uczniów – nasza reprezentacja jest najliczniejsza spośród wszystkich katowickich szkół średnich. W tym roku w spotkaniach UL biorą udział: Katarzyna Horbacz (2b1), Zuzanna Gierek, Agnieszka Rolek, Tomasz Włoch, Aleksandra Zimnoch (2b2), Monika Biały, Marta Leidgens (3b1), Karolina Pisarzowska (3b2) oraz Paulina Szymczak (3h).

Cieszymy się z tak licznego udziału naszych uczniów w projektach ŚUM i życzymy im wielu kolejnych sukcesów naukowych!