W naszej szkole mocno wspieramy wydarzenia promujące aktywność prozdrowotną. Organizujemy akcje propagujące stosowanie zbilansowanej diety, bogatej w warzywa i owoce, zachęcające do aktywności fizycznej i udziału w ciekawych lekcjach wychowania fizycznego odbywających się w naszej szkole.
Uczniowie naszej szkoły po zakończeniu trwających ponad rok różnego typu akcji prozdrowotnych przeprowadzili ankietę na temat preferencji żywieniowych młodzieży oraz jej opinii na temat przeprowadzonych działań. Bardzo ciekawe wyniki ankiety przedstawili na międzynarodowej konferencji Baltic Sea Project, która odbyła się w czerwcu tego roku w Tallinie w Estonii.
O wyjeździe na konferencję BSP napiszemy w osobnym sprawozdaniu, a już teraz zachęcamy do zobaczenia filmiku przygotowanego przez Marcina Bartosiaka z klasy 1h, w którym przedstawiono uczniów naszej szkoły propagujących zdrowy styl życia w ramach jednego z wydarzeń poświęconych tej problematyce.