W środę 12 października 2022 r. uczniowie klasy 1c1 odebrali “Chromebooki”, z których będą korzystać w ramach projektu „Transformacja cyfrowa szkoły z Google”.

Na uroczystości obecni byli m. in.: Pan Jacek Szczotka Śląski Wicekurator Oświaty, Pan Waldemar Bojarun Zastępca Prezydenta Miasta Katowice, Sławomir Witek Naczelnik WEiS, Andrzej Mróz Starszy Wizytator, przedstawiciele Google, Lenovo, Intel oraz CCT oraz przedstawiciele rodziców.

Projekt został objęty patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki i zakłada m. in. wykorzystanie ekosystemu Google, wyposażenie uczniów i nauczycieli w chromebooki, szkolenia dla nauczycieli oraz pracę na lekcjach z wykorzystaniem urządzeń w modelu 1:1. Nasza szkoła jest jedną z dwóch szkół w Polsce uczestniczących w tym projekcie.