SZKOLNA STRONA ORGANIZACJI

The Baltic Sea Project

Strona projektu: http://www.b-s-p.org/home/

 

DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA BSP W II LO:

Warsztaty hydrologiczne podczas Targów HydroSilesia 2016

Warsztaty Baltic Sea Project w Międzyzdrojach

Warsztaty hydrologiczne podczas Targów HydroSilesia 2016
15.11.2016

Podczas VIII edycji Targów Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej HydroSilesia 2016, które 26 i 27 października 20167 r. odbyły się w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu, uczniowie pierwszych klas biologiczno-chemicznych przeszli przez labirynt wiedzy pozwalający w bardzo ciekawy sposób poznać drogę, jaką pokonuje woda pobrana z miejsca ujęcia na rzece lub jeziorze, aby stać się wodą zdatną do picia.

Podążając wyznaczoną ścieżką, uczniowie zobaczyli wielkie akwarium z żywymi drapieżnymi rybami z Jeziora Goczałkowickiego, największego ujęcia wody dla Śląska. Ryby te nazywane są pierwszymi czyścicielami wody, ale równocześnie stanowią organizmy wskaźnikowe stanu wody w jeziorze. Następnie uczniowie przystanęli przy kolumnie filtracyjnej demonstrującej proces filtrowania brudnej wody za pomocą piasku i węgla aktywnego. Przy kolejnym stanowisku młodzież obejrzała film o tym, jak i dlaczego należy oszczędzać wodę. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach obejmujących doświadczenia tłumaczące chemiczne i fizyczne właściwości wody. A swoją wiedzę sprawdziła w specjalnym quizie o wodzie, jako podstawowym i bardzo cennym surowcu.

Warsztaty Baltic Sea Project w Międzyzdrojach
3.10.2016

W dniach 05.09 – 09.09.2016 pięcioro uczniów Konopnickiej z klas drugich i trzecich o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyło  w warsztatach ekologicznych w Międzyzdrojach.
W ramach projektu Baltic Sea Project oraz we współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim, wraz z uczniami z Danii, Niemiec i Litwy uczniowie naszej szkoły poszerzali swoją wiedzę biologiczną i ekologiczną. Zorganizowane przez wykwalifikowaną kadrę wykłady i warsztaty wzbogaciły ich wiedzę i zainteresowały problemem ochrony środowiska, zwłaszcza rejonów nadbałtyckich.
Cezary Gański klasa 3b2