Warto raz jeszcze wrócić do ostatniego występu naszej szkolnej grupy tanecznej. 14 stycznia 2018 tancerki i tancerze z Konopy zaprezentowali się w polonezie przed szeroką publicznością, promując tym samym naszą szkołę w ramach II Śląskiego Festiwalu Nauki. Impreza odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Oto skład zespołu: Julia Benek (3h), Antoni Anczyk (3B2), Dominik Cholewa (2b2),  Karolina Doniec (3c), Karol Drążkiewicz (3h), Mateusz Grzegórzko (2d),  Łukasz Jabłoński (3b1),  Tadeusz Komorowski (3h), Magdalena Kowalska  (3h), Marcin Łyżwiński  (3b2),  Adrian Makowiecki (2d),  Karolina Pawluczuk (3a2),  Aleksandra Szpor (3a1),  Zuzanna Szymczyk (3c), Zuzanna Wieczorek (3h),  Paulina Życzkowska (3a2).