W tym roku nasze Liceum, na wniosek wolontariuszek Szkolnego Klubu Wolontariatu z klasy 2a i 2b1, włączyło się w ogólnopolską akcję znaną jako Szlachetna Paczka. Ok 500 osób, zarówno uczniów,q jak i nauczycieli, zaangażowało we wspólne zakupy dla wybranej rodziny. Dodatkowo wolontariuszki prowadziły przez dwa tygodnie sprzedaż tostów w trakcie przerw, urozmaicając nasze codzienne menu i pozyskując dodatkowe fundusze. 8 grudnia dotarliśmy do finału akcji we wspaniałym stylu. Dzięki dobroci, wsparciu i życzliwości całej społeczności Konopy dostarczyliśmy do magazynu organizatorów aż 44 kartony prezentów o wartości ponad 3000 zł!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich wspierających akcję, a przede wszystkim dla jej organizatorek – ich entuzjazm i serce, ale przede wszystkim konsekwencja i świetna organizacja sprawiły, że Święta będą piękne dla najbardziej potrzebujących!

Relacja: 

Udało nam się! Ustanowiliśmy tegoroczny rekord w Katowicach, przekazując na ten cel aż 44 paczki. Następnie zostały one przekazane przez wolontariuszy oraz naszą uczennicę Katarzynę Łosiewicz do pani Bożeny . Nie mogła ona uwierzyć w hojność oraz dobroć ludzi, a jej podziękowaniom nie było końca. Kiedy usłyszała wiersz wraz z dołączonymi do niego życzeniami, z Jej oczu popłynęły szczere łzy szczęścia.

Dziękujemy za tak liczne zaangażowanie z Waszej strony! Dzięki Wam Święta pani Bożeny stały się piękniejsze!